Sesja o Pilotowaniu Kręgu Domowego Kościoła

W dniach 9-13 listopada 2016 r. w Domu Rekolekcyjnym w  Rzepedzi została zorganizowana Sesja o Pilotowaniu Kręgu Domowego Kościoła.
Rekolekcje prowadziła para Agnieszka i Tomasz Talagowie z Kręgu Centralnego Domowego Kościoła wraz z księdzem  Adamem Lechwarem oraz organizatorami: Grażyną i Stanisławem Czepińskimi - parą diecezjalną przemyską.
Uczestniczyło nas czternaście małżeństw wraz z dziewiętnaściorgiem dzieci, diakonią muzyczną: parą Ewą i Stanisławem Strączek oraz siostrą Zofią z diakonią dziecięcą.

Agnieszka i Tomasz Talagowie od początku rekolekcji uczyli nas na własnym przykładzie służby pokornej i szczerej, odartej z masek i kreowania się na kogoś kim się nie jest. Duży nacisk kładli na wierność charyzmatowi i zasadom Domowego Kościoła. Tomasz w przejrzysty sposób przedstawił nam sylwetkę Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego. Jednocześnie podkreślił jak ważny jest przebieg formacji zgodny z myślą Jego Założyciela, że formacja ma sens przeżyta całościowo, a nie wybiórczo. Nieocenione świadectwo własnego życia wg założeń ruchu. Służby jedności ze współmałżonkiem, ale także w jedności z Kapłanem.
Agnieszka i Tomasz przybliżyli nam w wyrazisty sposób obowiązki par wprowadzających nowe małżeństwa, które mają mieć możliwość osiągnąć cel, czyli tworzenia rodzin dojrzale chrześcijańskich, Bożych, kochających się i szczęśliwych. Odnowienia przyjaźni z Bogiem i ze współmałżonkiem.
Ksiądz Adam taktownie uwrażliwił nas, że nasza posługa ma być służbą i to nie tylko służbą wymagającą co w znacznej mierze służbą z miłością. W nabożeństwach tak bardzo namacalnie poczuliśmy, że jeżeli każdego dnia w modlitwie będziemy powierzać się woli naszego Ojca i czynić to czego od nas oczekuje i co mu się podoba, to z pokorą i miłością będziemy potrafili służyć tym, do których nas posyła.
Rozmowy w grupach były okazją do podzielenia się przebiegiem naszego wstąpienia do Domowego Kościoła, a także u niektórych przebiegiem dotychczasowej posługi, radościami, ale także trudnościami, które doświadczyliśmy.
Ubogaceni wróciliśmy do swoich środowisk, pełni ufności, że z Panem możemy wszystko. Dziękujemy Bogu za dar tych rekolekcji, za dar małżeństw i wielu osób posługujących, za dar ludzi pięknych Bogiem.

Hania i Modest Potempa

joomla fanbox module joomla
facebook like box joomla
facebook likebox joomla module