Rekolekcje dla bierzmowanych

W dniach 6-8 listopada 2015 w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi odbyły się rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W rekolekcjach wzięło udział 79 uczniów z parafii Jaśliska i 18 z parafii Równe. Nabożeństwa i konferencje były prowadzone przez ks. Sebastiana Picura z parafii Jaśliska, ks. Łukasza Majchrowskiego z parafii Równe i pana Witka Wilka z fundacji „Za Nim”. Zaproszony gość jest osobą, która od wielu lat jeździ po Polsce i Europie, głosząc namacalne doświadczenie Boga w swoim życiu i rodzinie. W to, co opowiada ten człowiek czasami trudno uwierzyć, jednak on sam, jak i świadkowie wielu cudów twierdzą, że to wszystko jest prawdą. Po co o tym mówi? Aby pokazać, że Jezus działa tu i teraz; potrzeba jednak ogromnej wiary w Jego zbawczą moc. Ważnym tematem rekolekcji było odkrywanie własnych talentów i rozwijanie ich oraz wykorzystywanie w życiu. Nie ma człowieka, który by nie otrzymał od Boga jakiegoś daru.

Czy warto było jechać na rekolekcje? Zapytajmy uczestników… „Jadąc na te rekolekcje, myślałam, że będą podobne do innych, takie o których szybko zapominamy. Ale miło się rozczarowałam. W piątek mieliśmy pierwsze spotkanie z panem Witkiem, który okazał się być bardzo ciekawą osobą. Dowiedzieliśmy się od niego jak zostać dobrym katolikiem i poznaliśmy część historii jego życia, jak on do tego dążył. Jego słowa wywarły na mnie duże wrażenie i zmieniły mój pogląd na różne sprawy. Były też pewne rzeczy, w które było nam ciężko uwierzyć, ale każdy nadal słuchał z zaciekawieniem. W sobotę był poruszany temat o talentach i o potrzebie rozwijania ich. Była także mowa o cudach i uzdrowieniach, o mocy jaką ma wiara. Wieczorem odbyło się czuwanie, podczas którego wszyscy modliliśmy się i śpiewaliśmy do Ducha Świętego. Rekolekcje zakończyliśmy Mszą niedzielną i ogólnym podsumowaniem całego pobytu. Rekolekcje wniosły do mojego życia pewne zmiany. Cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć i wynieść z nich naukę, którą na zawsze pozostanie mi w pamięci. Uważam, że każdy powinien przynajmniej raz w życiu pojechać na takie rekolekcje, żeby wzbudzić u siebie chęć poprawy jakości swojego życia.” - Uczennica kl. I ponadgimnazjalna

„Tegoroczne rekolekcje związane z naszym bierzmowaniem były ciekawe i bardzo udane. Głównym elementem były spotkania z gościem, którym był pan Witek Wilk. Opowiadał on o tym jak sam doświadczył Boga, jak zmieniło się jego życie dzięki wierze, jakie cuda, znaki od Boga widział oraz umacniał nas w wierze. Oprócz konferencji mieliśmy także Msze w kaplicy. Słuchaliśmy tam Słowa Bożego, a także poprzez różne sposoby, np. adoracja, modlitwa własna, itp. próbowaliśmy się ,,połączyć'' z Bogiem. Również bardzo podobał mi się przyjazny klimat, który panował, mimo że nie wszyscy tam się znaliśmy. Dla mnie te rekolekcje były możliwością pogłębienia wiary, oczyszczeniem oraz pewną formą nawrócenia.” - Uczeń kl. I ponadgimnazjalna.

Ks. Sebastian Picur

joomla fanbox module joomla
facebook like box joomla
facebook likebox joomla module