Badanie nasienia jednym z badań diagnostycznych

Badanie nasienia jednym z badań diagnostycznych

Ocena płodności u mężczyzn jest jednym z badań diagnostycznych, które wykonują pary bezskutecznie starające się o dziecko. Klinika leczenia niepłodności wykonuje test płodności korzystając z najbardziej nowoczesnego sprzętu. To gwarancja, że wynik jest wiarygodny.

W jaki sposób należy przygotować się do badania?

Anomalie nasienia to najczęstsze przyczyny męskiej niepłodności. Badanie nasienia Warszawa, które wykonuje klinika leczenia niepłodności nie tylko pozwala anomalie te wykryć, ale także ocenić budowę plemników. Co ważne, badanie nasienia Warszawa można wykonać w bardzo przystępnej cenie. Badanie to nie wymaga szczególnych przygotowań. Należy jedynie wykonać je po trwającej od 3-5 dni abstynencji seksualnej.

W tym czasie należy zrezygnować także ze spożywania napojów alkoholowych. Ejakulat pacjenci oddają bezpośrednio w klinice drogą masturbacji. Klinika leczenia niepłodności do dyspozycji oddających nasienie pacjentów oddaje specjalnie przygotowane pomieszczenie.

Jak długo czeka się na wyniki?

Oddane nasienie niezwłocznie trafia do laboratorium diagnostycznego. Ogromnym plusem jest to, że klinika in vitro dysponuje własnym laboratorium. Wyniki badania znane są po około 3 godzinach. Anomalie nasienie to najczęstsze, ale nie jedyne przyczyny niepłodności u mężczyzn. Dlatego klinika in vitro wykonuje także hormonalne badanie niepłodności u mężczyzn.

Przyczyny problemów z poczęciem dziecka są bardzo różne. Badanie niepłodności u kobiet i mężczyzn to najlepszy sposób na ich poznanie.