Co stosować w przypadku żylaków?

Co stosować w przypadku żylaków?

Żylaki są problem bardzo wielu osób w różnym wieku. Do często kupowanych produktów zalicza się przeciwyżylakowe wyroby pończosznicze. Drugą równie często kupowaną kategorią produktów o charakterze leczniczym są temblaki.

Pończochy i rajstopy uciskowe: dla kogo są przeznaczone?

Najbardziej popularna kategoria wyrobów pończoszniczych przeciwżylakowych to rajstopy uciskowe. Mogą one być stosowane nie tylko w leczeniu, ale także w profilaktyce choroby żylakowej. Profilaktycznie rajstopy uciskowe mogą nosić osoby, które znajdują się w grupie osób szczególnie zagrożonych żylakami. Rajstopy uciskowe są uniwersalne. Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Oprócz rajstop uciskowych stosować można także pończochy uciskowe. Po pończochy uciskowe mogą sięgnąć kobiety i mężczyźni. Do wyrobów kompresyjnych należą także podkolanówki uciskowe. Profilaktycznie podkolanówki uciskowe mogą nosić osoby pracujące na stanowiskach wymagających spędzania wielu godzin w pozycji stojącej.

W jakich sytuacjach niezbędny jest temblak?

Złamania i zwichnięcia należą do częstych urazów kończyn górnych. Przy tych urazach stosuje się temblaki. Noszenie temblaka bardzo często wskazane jest także w przypadku niedowładu kończyn górnych. Temblak ma do wypełnienia tylko jedno zadanie: podtrzymanie ręki w pozycji zgiętej. Temblaki produkowane są obecnie z różnych materiałów. Dostępne są zarówno wykonane z siatki jak i tkaniny poliamidowej. Wykonywany są w wersji dla osób dorosłych i dzieci.