Co warto wiedzieć przed nadaniem paczki zagranicznej?

Co warto wiedzieć przed nadaniem paczki zagranicznej?

Czy wysyłanie paczek poza granicę Polski jest trudne? Wiele osób obawia się, że może być to czynność dość skomplikowana. O ile jednak prawdą jest to, że przesyłki zagraniczne mają swoją specyfikę, o tyle warto mieć na uwadze i to, że dość łatwo można opanować zasady ich wysyłania. O czym powinniśmy zatem wiedzieć, jeśli interesują nas przesyłki międzynarodowe?

Jaki jest koszt przesyłki zagranicznej

Choć liczymy się z tym, że paczka za granicę będzie droższa niż ta, którą wysyła się do Polski, zwykle nie mamy pojęcia z jakimi kosztami musimy się liczyć. Warto więc pamiętać o tym, że przesyłki zagraniczne nie zawsze są oferowane w tej samej cenie. Wśród czynników wpływających na czekający nas koszt wysyłki na pierwszy plan wysuwa się rodzaj wysyłki.

Kurier za granicę może dostarczyć je w standardowym czasie wynoszącym od kilku dni do kilku tygodni. Jeśli jednak nie chcemy, aby adresat czekał na paczkę zbyt długo, możemy skorzystać z opcji szybszych, choć jednocześnie droższym. Warto pamiętać też o tym, że na cenę wpływ ma również waga przesyłki zagranicznej, a niekiedy także jej zawartość. Nie wolno zapominać również o położeniu geograficznym miejsca, do którego ma trafić paczka.

Cła i podatki – co warto wiedzieć

Wysyłając przesyłki zagraniczne należy pamiętać również o tym, że mogą one podlegać innym niż w Polsce przepisom celnym i podatkowych. Jeśli wysyłamy dokumenty, oczekuje się od nas jedynie przygotowania listu przewozowego. Paczki towarowe generują więcej problemów, bo podlegają odprawie celnej. Na szczęście, firmy zajmujące się ich dostarczaniem, posiadają szczegółowe informacje na jej temat. Szybko można więc dowiedzieć się, jakie wymogi powinny być spełnione podczas nadania paczki.