Czym są kryptowaluty?

Czym są kryptowaluty?

O kryptowalutach po raz pierwszy można było usłyszeć ponad 12 lat temu. Wtedy to zaczęła się historia bitcoina. Wzbudza on ogromne emocje. Stale też rośnie liczba osób, które chcą go kupić. Co to jest bitcoin?

Kilka słów o historii bitcoina

Wiele osób słyszało o bitcoinie, ale tych, którzy wiedzą co to jest bitcoin tak naprawdę jest niewielu. Wyjaśnienie, co to jest bitcoin jest bardzo proste. Jest to pierwsza kryptowaluta, która pojawiła się w 2009 roku. Stoi na nią Satoshi Nakamoto, ale do dzisiaj nikomu nie udało się odkryć czy jest to realna osoba, czy grupa osób, która przyjęła taki pseudonim. Waluta ta od samego początku swojego istnienia wzbudza wielkie zainteresowanie. Bardzo często określana jest jako BTC.

Gdzie można kupić bitcoiny?

Osoby, które interesuje nabycie BTC mają do wyboru kilka możliwości. Mogą odkupić je bezpośrednio od osób, które go posiadają bądź postawić na kantor albo giełdę. Dla osób niedoświadczonych, które jeszcze nigdy nie kupowały BTC lepszym rozwiązaniem jest kantor bitcoin. Kurs bitcoin w kantorze ustalany jest przez właściciela. Na jego wysokość składa się wiele czynników. Im popyt jest większy, tym kurs bitcoin może być niższy. Giełda bitcoin jest lepszym miejscem do zakupy tej kryptowaluty przez osoby, które kupowały już BTC. Kurs bitcoin na giełdzie może oczywiście mocno się różnić.

Kryptowaluty od chwili powstania cieszą się rosnącą popularnością. Chcą je kupić, można to zrobić stawiając na kantor bitcoin albo na giełdę. Giełda bitcoin jest bezpieczna, podobnie jak kantor bitcoin jest dostępna dla każdego.