Dlaczego integracja systemów informatycznych się opłaca?

Dlaczego integracja systemów informatycznych się opłaca?

Wraz z przemysłem 4.0 pojawiła się nowoczesna platforma Internetu Rzeczy o nazwie NAZCA 4.0. Platforma 4.0 NAZCA jest dziełem polskich informatyków. Plusem jest to, że platforma ta ma bardzo szerokie zastosowanie.

W jakich przedsiębiorstwach NAZCA 4.0 może zostać wdrożona?

NAZCA 4.0 doskonale sprawdza się w różnych przedsiębiorstwach. Jest implementowana zarówno w dużych zakładach przemysłowych, jak i w małych i średnich przedsiębiorstwach. Dla większości z nich szybki dostęp do informacji jest kluczowy. Dlatego też ogromnego znaczenia nabiera analityka Big Data.

Plusem jest to, że analityka Big Data znajduje zastosowanie nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Proces przetwarzania informacji zachodzi bowiem także w różnego rodzaju instytucjach, bankach, służbie zdrowia. Wszędzie tam analityka Big Data okazuje się bardzo przydatna.

Jakie korzyści przynoszą integracja systemów informatycznych?

Większość firm wykorzystuje na co dzień bardzo różne oprogramowanie. Oprogramowanie to nie jest ze sobą skomunikowane. Integracja systemów informatycznych może to zmienić. W efekcie wszystkie systemy będą mogły wykorzystywać te same zasoby. Mimo że integracja systemów informatycznych wymaga pewnych nakładów finansowych, to z czasem pojawiają się korzyści finansowe. Poza tym integracja systemów ułatwia dostęp do zasobów, następuje więc poprawa wydajności pracowników. Firma zaczyna lepiej funkcjonować. Integracja systemów może być przy tym wykonana różnymi metodami. Integracja systemów jest rozwiązaniem, które każda firma powinna rozważyć.