Gdzie kupić kryptowaluty?

Gdzie kupić kryptowaluty?

Zainteresowanie kryptowalutami jest obecnie bardzo wysokie. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się bitcoin określany często skrótem BTC. Na przestrzeni lat kurs bitcon wielokrotnie się zmieniał. Każdy kantor bitcoin oraz każda giełda bitcoin na zainteresowanie tą walutą reagują błyskawicznie.

Kilka historia bitcoinów

BTC jest popularny. Nie oznacza to jednak, że wszyscy zainteresowani wiedzą co to jest bitcoin. BTC to pierwsza kryptowaluta. Została ona stworzona przez Satoshi Nakamoto. Po raz pierwszy o bitcoinie można było usłyszeć w 2009 roku. Bardzo szybko BTC zaczął cieszyć się dużą popularnością. Na fali popularności powstał pierwszy kantor bitcoin. Mniej więcej dwa lata po powstaniu BTC, funkcjonowanie rozpoczęła pierwsza giełda bitcoin. Obecnie działa zarówno giełd, jak i kantorów kryptowalut znacznie więcej.

Dla kogo są kantory, a dla kogo giełdy kryptowalut?

Zarówno kantor bitcoin, jak i giełda bitcoin to miejsca, w którym transakcji kryptowalutami mogą dokonywać wszyscy. Jednak osoby, które nie mają jeszcze żadnego doświadczenia z tymi walutami, powinny postawić raczej na kantor bitcoin. Giełda bitcoin jest lepszym miejscem dla tych, którzy regularnie kupują być. Kurs bitcoin w kantorze ustala sam właściciel. W przypadku giełdy, właściciel nie ma dużego wpływu na to, jak kształtuje się kurs bitcoin.

Handel kryptowalutami odbywa się w Internecie. Giełda bitcoin oraz kantor bitcoin to bezpieczne miejsca do kupna i sprzedaży kryptowalut. Działają one podobnie do tradycyjnej giełdy i kantoru.