Jak wykończyć ściany i podłogi w łazience?

Jak wykończyć ściany i podłogi w łazience?

Do wykańcza ścian i podłogi w łazience można wykorzystać bardzo różne materiały. Do tych, które od lat należą do tych wybieranych najczęściej zalicza się płytki ceramiczne.

Jakie płytki na podłogę do łazienki?

Łazienka to pomieszczenie, którego aranżację wykonuje się raz na kilkanaście lat. Wybierając płytki do łazienki koniecznie należy zwrócić uwagą na ich kilka parametrów. Dzięki temu uda się wybrać płytki do łazienki, które zachowają walory użytkowe i estetyczne przez wiele lat.

Zarówno ścienne, jak i podłogowe płytki do łazienki powinny charakteryzować się małą nasiąkliwością. Takie płytki łazienkowe są odporne na działanie środków czystości i powstawanie zabrudzeń. Z kolei układane na podłodze płytki łazienkowe powinny być antypoślizgowe, a dodatkowo posiadać wysoką klasę ścieralności. Do łazienek w domu i mieszkaniu wystarczy wybrać płytki łazienkowe II klasy.

Jakie płytki do małej a dużej łazienki?

Na rynku dostępne są płytki ceramiczne błyszczące i matowe. Te pierwsze to świetne rozwiązanie do małych łazienek w bloku. W małej łazience dobrze sprawdzą się płytki ceramiczne kwadratowe albo prostokątne W dużej świetnie będą wyglądać płytki wielkoformatowe.

Jeśli chodzi o płytki na podłogę w łazience, to obecnie bardzo często wybierany jest gres. Co ważne, gres sprawdzi się również na ścianach. W sprzedaży dostępny jest zarówno gres szkliwiony, polerowany, jak i porcelanowy. Na podłogę w łazience płytki gresowe nadają się idealnie, gdyż wyróżniają się naprawdę niską nasiąkliwością.