Jakie akcesoria przydadzą się na survival?

Jakie akcesoria przydadzą się na survival?

Dobry sprzęt outdoorowy to podstawa każdej wyprawy survivalowej – i to bez względu na jej miejsce, długość czy trudność. Bez niego trudno zaplanować i zrealizować jakąkolwiek wyprawę. A jednym z podstawowych elementów takiego wyposażenia jest torba taktyczna. Jednak decydując się na jej zakup warto pamiętać o tym, iż nie powinna być to jakakolwiek torba, ale taka, która spełni wszystkie swoje podstawowe zadania. Zatem czym powinna się ona charakteryzować?

Po pierwsze – funkcjonalność

Każdy sprzęt survival powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Podobnie jest w przypadku torby taktycznej, która powinna charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami. Tutaj ważne jest to, aby taka torba posiadała odpowiednio dużo kieszeni i wszelkiego rodzaju przegród. Taka konstrukcja torby pozwala na odpowiednią organizację ekwipunku, gdzie zarówno sprzęt, jak i akcesoria survivalowe maja swoje miejsce (a co za tym idzie – łatwiej je znaleźć i wyjąć).

Dodatkowo sama torba powinna być złożona z jednej komory głównej (przystosowanej do przenoszenia większych i cięższych rzeczy) oraz kilku mniejszych, w których można umieścić drobniejsze rzeczy, dokumenty, drobne akcesoria survivalowe czy pożywienie i wodę. I co ważne – torba powinna posiadać dwustronny zamek, który można łatwo zamknąć i otworzyć.

Po drugie – komfort i wygoda

Dobra torba taktyczna – oprócz funkcjonalności – powinna też charakteryzować się wysokim komfortem użytkowania. Dlatego też przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na kilka elementów. W tym przypadku torba powinna być uniwersalna (do noszenia na plecach i ramieniu), wytrzymała i trwała, wodoodporna, z odpowiednimi pasami (wygodnymi i regulowanymi), uszyta z oddychającego materiału oraz z łatwo otwierającymi się zamkami i zapięciami. Powinna być wyposażona w dodatkowe zaczepy, które umożliwiają przymocowanie dodatkowego ekwipunku.

Torba taktyczna to podstawowe wyposażenie wycieczkowicza. Warto wybrać taką, która będzie funkcjonalna, praktyczna i komfortowa w użytkowaniu.