Jakie płytki wybrać do nowoczesnej łazienki?

Jakie płytki wybrać do nowoczesnej łazienki?

Płytki ceramiczne są najczęściej wybieranym materiałem na ściany i podłogi łazienek. Dostępne obecnie na rynku płytki ceramiczne zaskakują różnorodnością rozmiarów, kolorów oraz wzorów. Z powodzeniem można wykorzystać płytki ceramiczne do wykończenia każdej łazienki niezależnie od jej wielkości.

Jak wybrać płytkę idealną do łazienki?

Nie bez powodu płytki do łazienki cieszą się od lat ogromną popularnością. Płytki do łazienki to materiał, który jest trwały, odporny na działanie wilgoci oraz łatwy do utrzymania w czystości. Warto też podkreślić, że płytki do łazienki posiadają bardzo duże walory estetyczne. Można je przy tym wykorzystać aranżując każdą łazienkę także tę dostępną publicznie.

Wybierając płytki łazienkowe większość osób kieruje się ich wyglądem i ceną. Tymczasem na zakupach należy zwrócić uwagę także na ich parametry techniczne. Dobre płytki łazienkowe powinny mieć niską nasiąkliwość, przynajmniej II klasę ścieralności. Z kolei te przeznaczone na podłogę powinny być antypoślizgowe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płytek?

Płytki łazienkowe są obecnie bardzo zróżnicowane pod względem kształtów, kolorów, wzorów i wielkości. Na ścianach można dzisiaj układać nie tylko glazurę, ale także gres. Jest on twardszy od glazury, co oznacza, że może być alternatywą dla układanej na podłodze terakoty. Gres występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Bardzo ciekawie w każdej łazience prezentuje się gres, który imituje deski podłogowe. Gres montuje się w taki sam sposób, jak inne płytki ceramiczne.