Jakie produkty z konopi siewnej można kupić?

Jakie produkty z konopi siewnej można kupić?

Obecnie powstaje coraz więcej sklepów internetowych ze zdrową żywnością, także z produktami ekologicznymi otrzymywanymi z konopi siewnej. Jeżeli jeszcze nie jest ci znana konopia siewna, koniecznie zapoznaj się z jej właściwościami, oraz produktami które można wykorzystać w kuchni podczas codziennego gotowania.

Jednym z produktów jaki możesz zakupić są nasiona do uprawy. To zdrowe nasiona z których wyrosną doskonałe i smaczne kiełki, które będziesz mógł wykorzystać chociażby na kanapkę czy jako dodatek do sałatki.

Obiad z dodatkiem konopi siewnej

Na rynku istnieją różnego rodzaju odmiany konopi siewnych, warto poznać je wszystkie, zaopatrzyć się chociażby w suszone konopie i stosować je jako dodatek do codziennych potraw. Obiad z dodatkiem konopi to nie tylko sałatka, ale również dodatek do zupy, kotletów i innych potraw obiadowych.

Warto jednak zaznaczyć, że nasiona konopi mają najwięcej wartości, kiedy są spożywane w wersji surowej jako dodatek do sałatek, na kanapki czy do musli. Otręby z konopi to bardzo wartościowy składnik codziennej diety.

Doskonałe źródło białka

Konopia siewna to doskonałe źródło pełnowartościowego białka, a także naturalnego błonnika, dzięki któremu mamy lepsze trawienie. Warto zapoznać się szczegółowo z produktem jakim jest naturalne ziele konopi i wprowadzić go w codzienny jadłospis jako stały składnik.

Z konopi wytwarza się także olej konopny, który jest wyjątkowo zdrowy i smaczny. Najlepiej wykorzystywać go jako dodatek do potraw na zimno, takich jak sałatki i surówki. Jego drugą funkcją jest stosowanie go w kosmetologii, doskonale nadaje się do pielęgnacji ciała. Olej konopny można spożywać w niewielkich ilościach na surowo, a tym samym leczyć swój organizm od środka.