Jakie są zalety doniczek plastikowych?

Jakie są zalety doniczek plastikowych?

Rośliny można sadzić w różnego rodzaju pojemnikach. Alternatywą dla doniczek glinianych są doniczki plastikowe. Mają one mnóstwo zalet i z powodzeniem można wykorzystać je do tworzenia roślinnych aranżacji we wnętrzach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej. Doniczki plastikowe sprawdzą się także na zewnątrz, mogą być ozdobą ogrodów, tarasów, balkonów.

Czy plastikowe doniczki są trwałe?

W sprzedaży dostępne są dzisiaj wysokiej jakości doniczki z polietylenu. To tworzywo sztuczne jest odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego bez obaw można je ustawiać na dworze.

Doniczki plastikowe wyglądają na bardzo ciężkie. Naprawdę jednak są lekkie, z ich przesunięciem w inne miejsce poradzi sobie każdy. Donice ogrodowe plastikowe w odróżnieniu od glinianych są odporne na upadki. Na pewno więc donice ogrodowe plastikowe nie potłuką się. Ich powierzchnia zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna jest idealnie gładka. Oznacza to, że z łatwością dadzą się umyć.

Jakie donice do ogrodu są dostępne?

Doniczki ogrodowe plastikowe dostępne są w wielu kolorach. Wysoka odporność na promienie UV sprawia, że doniczki ogrodowe plastikowe nie blakną pod wpływem słońca. W efekcie zachowują swoje walory estetyczne przez lata. Zachwycają nie tylko bogactwem kolorów, ale także kształtów. Coraz częściej producenci proponują doniczki plastikowe mrozoodporne. Mogą one zdobić ogrody, tarasy, balkony przez cały rok.