Kupujemy wózek inwalidzki

Kupujemy wózek inwalidzki

Wózek inwalidzki jest jednym z rodzajów sprzętów pomocniczych dla osób niepełnosprawnych. Jego zakup nie jest sprawą prostą. Na rynku jest bowiem bardzo wiele rodzajów wózków inwalidzkich.

Na co zwracać uwagę kupując wózek inwalidzki?

Wózek inwalidzki powinien być dostosowany do użytkownika. Dlatego też dzisiaj w sprzedaży można znaleźć wózki przeznaczone dla osób dorosłych i dzieci. Ponadto powinien być dostosowany do trybu życia swojego użytkownika. Do wyboru są wózki ręczne i elektryczne. Wózek dla niepełnosprawnych ręczny wymaga użycia dużej siły, z czym nie wszystkie osoby niepełnosprawne są sobie w stanie poradzić. Ręcznie sterowany wózek dla niepełnosprawnych sprawdzi się w przypadku osób młodych, które mają dużo siły w rękach. Osoby, które tej siły mają mniej czy osoby starsze, powinny postawić na wózek dla niepełnosprawnych elektryczny.

Jak i gdzie kupić wózek dla niepełnosprawnych?

Wózek rehabilitacyjny można dzisiaj kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych ze sprzętem rehabilitacyjnym i medycznym. Funkcjonalny wózek stanowi ważną część oferty także każdego internetowego sklepu medycznego. Wózek rehabilitacyjny nie jest sprzętem tanim. Warto więc wiedzieć, że kupując wózek ortopedyczny można ubiegać się o refundację z NFZ. Ponadto w niektórych dobrych sklepach ze sprzętem medycznym można go kupić na raty. Czasem można też wziąć w leasing. Oznacza to, że każdy klient może wybrać najbardziej dla siebie dogodną formę jego sfinansowania.