Męska niepłodność i badanie nasienia

Męska niepłodność i badanie nasienia

Niepłodność dotyka nie tylko kobiety. Pacjentami kliniki leczenia niepłodności coraz częściej są także mężczyźni.

Jak diagnozowana jest męska niepłodność?

Medycyna dysponuje dzisiaj wieloma badaniami diagnostycznymi. Podstawowym badanie diagnozującym męską niepłodność jest badanie spermy. Badanie nasienia Warszawa wykonuje wiele laboratoriów diagnostycznych. Badanie nasienia Warszawa wykonuje także dysponująca własnym laboratorium klinika leczenia niepłodności. To bardzo ważne, gdyż oddana sperma powinna trafić do laboratorium w ciągu pół godziny.

Badanie nasienia Warszawa wykonywane jest nowoczesną metodą CASA. Na wynik pacjenci czekają około trzech godzin. Na ogół oddanie nasienia odbywa się w laboratorium, ale w szczególnych przypadkach materiał może zostać oddany w domu. Czas od oddania nasienia do dostarczenia go do laboratorium nie powinien przekraczać trzydziestu minut.

Jakie są zalecenia przed badaniem?

Badanie niepłodności u mężczyzn to test, który nie wymaga specjalnych przygotowań. Mężczyźni, których czeka badanie niepłodności od trzech do pięciu dni przed jego terminem powinny powstrzymać się od współżycia. Klinika in vitro wykonuje badanie niepłodności nie tylko u mężczyzn. Wszystkie badania diagnostyczne, które oferuje klinika in vitro wykonywane są na nowoczesnym sprzęcie. Gwarantuje to dokładność wyników.

Leczenie niepłodności zawsze poprzedza diagnostyka. Klinika in vitro wykonuje kompleksową diagnostykę kobiecej i męskiej niepłodności. Badanie nasienia to test, którzy muszą wykonać mężczyźni.