Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze torby na survival?

Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze torby na survival?

Każda wyprawa survivalowa wiąże się ze skompletowaniem odpowiedniego wyposażenia. W tym przypadku niezbędny jest nie tylko podstawowy sprzęt outdoorowy, ale też dodatkowe akcesoria survivalowe, bez których trudno wyobrazić sobie tego typu wycieczkę. I chociaż sam sprzęt i akcesoria powinny być dobrane do typu, długości i trudności takiej wyprawy, to są rzeczy, bez których nie powinna się ona odbyć.

Jedną z nich jest torba taktyczna, która powinna znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby udającej się na taką wyprawę. Jednak aby taka torba sprawdziła się na wyprawie, to musi być odpowiednio dobrana. Zatem na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Pojemność torby taktycznej

Pierwszą cechą, jaką powinna charakteryzować się torba taktyczna jest jej odpowiednia pojemność. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę nie tylko charakter takich wypraw (na przykład typowo relaksacyjne czy też bardzo wymagające), ale też ich długość (od tych kilkugodzinnych po wyprawy kilkudniowe).

Tutaj zasada jest prosta – im wyprawa dłuższa, tym taka torba powinna charakteryzować się większą pojemnością (aby zmieścić w niej jak największą ilość potrzebnych rzeczy). Podobnie jest z trudnością wyprawy – na te najbardziej wymagające przydadzą się torby bardziej pojemne, w których można schować nie tylko sprzęt survival, ale też wszystkie niezbędne akcesoria. 

Funkcjonalność i komfort użytkowania

Każda torba taktyczna zabierana na wyprawę powinna być funkcjonalna, wygodna i komfortowa w użytkowaniu. Dlatego też przy jej zakupie warto sprawdzić ilość komór i przegródek oraz ich pojemność (co ułatwi rozłożenie sprzętu po całej torbie). Dodatkowo taka torba powinna być wygodna. Dlatego też należy sprawdzić pasy (czy są szerokie i wygodne), materiał, z jakiego jest wykonana, zamek oraz wagę. Te wszystkie elementy decydują o funkcjonalności i wygodzie torby. 

Torba taktyczna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia w wyprawach survivalowych. Warto wybrać taką, która sprawdzi się na takich wycieczkach i spełni wszystkie swoje zadania.