O produktach przeciwżylakowych i temblakach

O produktach przeciwżylakowych i temblakach

W dobrze zaopatrzonych sklepach medycznych można kupić między innymi produkty przeciwżylakowe oraz temblaki. Co ważne, osoby, które chcą kupić pończochy uciskowe, rajstopy, podkolanówki kompresyjne bądź temblak nie muszą dzisiaj nawet wychodzić z domu. Produkty te można bowiem kupić w dobrze zaopatrzonym internetowym sklepie medycznym.

Kto może nosić pończochy bądź rajstopy uciskowe?

Pończochy uciskowe są tylko jednym z rodzajów produktów kompresyjnych. Zaprojektowano je tak, aby delikatnie uciskały nogi i kostki. Pończochy uciskowe poprawiają krążenie, mogą je nosić nie tylko osoby, u których zdiagnozowano przewlekłą chorobę żylakową. Profilaktycznie sprawdzą się nie tylko pończochy, ale także rajstopy uciskowe.

Profilaktycznie rajstopy uciskowe, pończoch czy podkolanówki uciskowe mogą nosić wszystkie osoby, które wykonują pracę zwiększającą ryzyko rozwoju choroby żylakowej. Podkolanówki uciskowe i pozostałe wyroby kompresyjne mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Podkolanówki uciskowe, pończochy i rajstopy uciskowe stosowane leczniczo powinien dobrać lekarz.

Dla kogo przeznaczone są temblaki?

Skręcenia, złamania to często występujące schorzenia kończyn górnych. Wymagają one założenia gipsowego opatrunku. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest podtrzymujący rękę temblak. Temblaki produkowane są z bardzo różnych materiałów. Temblaki z tkaniny poliamidowej można nosić przez cały rok. Te, które zostały wykonane z siatki dobrze sprawdzają się, gdy do urazu doszło latem.