O tym pamiętaj wybierając lampy do wnętrz

O tym pamiętaj wybierając lampy do wnętrz

Znalezienie ciekawej lampy nad stół jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Mamy do czynienia z naprawdę dużym wyborem ciekawych propozycji. Coś dla siebie może znaleźć wśród nich zarówno zwolennik klasyki, jak i osoba, która ceni sobie nowoczesne rozwiązania.

Ozdobne lampy do salonu nad stół rywalizują przy tym o nasze uznanie z rozwiązaniami znacznie skromniejszymi, ale za to wyjątkowo lekkimi. Choć jednak może się wydawać, że pytania o wygląd lampy wiszącej jest tym, które ma kluczowe znaczenie dla naszego zadowolenia z zakupu, okazuje się, że powinniśmy poruszyć także kilka innych kwestii.

Wysokość lampy zamieszczonej nad stołem

Jedno z najważniejszych pytań zadawanych sobie przez osoby zainteresowane tym, aby lampy wiszące nad stół były funkcjonalne dotyczy tego, na jakiej wysokości powinny zawisnąć. Dziś przyjmuje się, że najlepszą odległością między źródłem światła oraz blatem stołu jest ta, która wynosi 60 centymetrów.

Zachowując ją nie będziemy musieli obawiać się, że lampa znacząco ograniczy nam swobodę ruchów. Jednocześnie będziemy mieli pewność, że stół będzie idealnie oświetlony. To pozwoli na korzystanie z niego na co najmniej kilka sposobów, zgodnie z potrzebami osób korzystających z niego.

Kilka zdań o intensywności światła

Gdy wiemy już, które nowoczesne wiszące lampy nad stół podobają się nam najbardziej, powinniśmy zastanowić się przez moment także nad tym, które żarówki znajdą zastosowanie w ich przypadku. To niewielkie elementy składowe źródła oświetlenia.

Często jednak to właśnie one mają kluczowe znaczenie dla sposobu, w jaki jest ono odbierane. Warto więc pamiętać przede wszystkim o tym, że same żarówki powinny być przynajmniej przysłonięte, choć idealną jest ta opcja, gdy są one niewidoczne dla osób zasiadających przy stole. Nie można też zapominać, że ich moc nie powinna być większa niż zaleca to producent.