Przesyłki pobraniowe – warto korzystać z takiej opcji!

Przesyłki pobraniowe - warto korzystać z takiej opcji!

Bardzo dobrze, że żyjemy w czasach, gdy można tak szybko coś wysłać i otrzymać – gdy możliwe jest zamawianie online, a za zamówioną rzecz można zapłacić albo od razu, na przykład przelewem, albo dopiero w momencie otrzymania przesyłki. Paczka pobraniowa jest właśnie rozwiązaniem tego typu! Co to dokładnie oznacza paczka za pobraniem i kiedy można się zdecydować na takie rozwiązanie? 

Czym jest paczka pobraniowa?

Przesyłka pobraniowa to rodzaj przesyłki, charakteryzujący się tym, że wraz z dostarczeniem paczki kurier pobiera od osoby ją przyjmującej opłatę. Zwykle jest to łączna opłata zarówno za towar, jak i za sam transport. To zatem doręczenie przesyłki wraz z pobraniem należności za nią. Wiele sklepów internetowych umożliwia w tej chwili skorzystanie właśnie z tej opcji.

Jest to dogodny sposób płacenia za zamówienie dla tych osób, które nie mają konta internetowego, albo po prostu nie chcą z niego w danej sytuacji korzystać. Zamiast płacić wirtualnie, wolą zapłacić gotówką przy odbiorze. Niektóre firmy kurierskie pozwalają też płacić kartą przy odbiorze. Paczka pobraniowa umożliwia uiszczenie należności dopiero wtedy, gdy mamy już pewność, że rzecz dotarła. Bardzo wielu klientów decyduje się więc skorzystać z takiego rozwiązania. 

Kurier pobranie – jak zamówić?

Paczka pobraniowa jest bardzo korzystna dla osób zamawiających i w związku z tym zyskują na tym również sprzedawcy – te osoby, które w innym przypadku nie złożyłyby wcale zamówienia, są w stanie jednak coś zamówić i wygodnie za to zapłacić przy odbiorze. To dobre rozwiązanie gdy ktoś kupuje u danego sprzedawcy po raz pierwszy – zyskuje większą pewność i w związku z tym jest bardziej chętny do złożenia zamówienia. Nadawcy mogą zamówić kuriera z pobraniem – nadając paczkę przez jedną z firm.