Recepta bez wychodzenia z domu

Recepta bez wychodzenia z domu

Świadczenie usług medycznych na odległość staje się coraz bardziej popularne. To, że można uzyskać poradę lekarską oraz receptę bez konieczności udawania się do przychodni jest dla pacjentów rozwiązaniem niezwykle komfortowym.

Zamów receptę przez Internet: jakie są korzyści?

Zamów receptę online to usługa, która jest świadczona przez coraz więcej podmiotów leczniczych. Zamów receptę online bardzo ułatwia życie pacjentom, szczególnie tym, którzy przyjmują leki na stałe. Usługa zamów receptę online nie wymaga osobistej wizyty w przychodni. Zamów receptę przez Internet pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dzięki temu, że pojawiła się usługa zamów receptę przez Internet nie trzeba tracić czasu na oczekiwanie w kolejce do lekarza.

Otrzymanie e-recepty poprzedzone jest konsultacją lekarską. Wszystko odbywa się bardzo szybko – konsultacja i wypisanie recepty zajmuje około 15 minut. Receptę online realizuje się w taki sam sposób, jak tę, która została wypisana w tradycyjnym gabinecie lekarskim.

Na jaki leki można dostać receptę online?

Recepty online nie można uzyskać na wszystkie leki dostępne w aptekach. Na pewno możliwe jest przedłużenie recepty online – decydują się na to osoby, które są przewlekle chore i przyjmują leki na stałe. Co więcej, możliwe jest nie tylko przedłużenie recepty online. Po konsultacji z lekarzem można otrzymać także receptę na tabletki antykoncepcyjne. Można otrzymać także receptę na leki uspokajające i przeciwbólowe. Możliwe jest również wypisanie recepty na tabletkę „dzień po”.