Recepta elektroniczna dla każdego

Recepta elektroniczna dla każdego

Jeszcze całkiem niedawno osoby, które chciały uzyskać poradę lekarską czy receptę, musiały złożyć wizytę w przychodni. Dzisiaj dzięki dostępowi do Internetu nie jest to już konieczne.

Jak działa recepta online?

Wystawianie recepty online to usługa, która dostępna jest w Polsce już od pewnego czasu. Zamów receptę online cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wielu pacjentów. Na skorzystanie z usługi zamów receptę online wyjątkowo często decydują się osoby, które cierpią z powodu chorób przewlekłych. Przedłużenie recepty online pozwala im zaoszczędzić mnóstwo czasu. Przedłużenie recepty online odbywa się bowiem bardzo szybko.

Wypełnienie wniosku zajmuje niewiele czasu, podobnie, jak jego weryfikacja. Przedłużenie recepty online trwa więc około kwadransa. Formularz zamów receptę przez Internet można wypełniać w różnych godzinach. Wystarczy zamówić receptę w godzinach od 8.00 do 20.00, aby otrzymać kod niezbędny do jej realizacji już po 15 minutach.

Na jakie leki może zostać wystawiona recepta?

Osoby, które interesuje usługa zamów receptę przez Internet z pewnością chcą wiedzieć, na jakie leki recepta ta może zostać wystawiona. Otóż w przypadku recepty przez Internet można otrzymać receptę nie tylko na leki przyjmowane na stałe. Istnieje także możliwość wystawienia recepty na tabletkę „dzień po”, leki antykoncepcyjne i przeciwbólowe. Niezbędny do wykupienia recepty kod, pacjenci otrzymują wiadomością SMS. Wystawiona przez Internet recepta może zostać zrealizowana w każdej aptece.