Tanie i szybkie przesyłki międzynarodowe – czy to możliwe?

Tanie i szybkie przesyłki międzynarodowe - czy to możliwe?

Nadając przesyłki zagraniczne zwykle mamy nadzieję, że szybko trafią do oczekującego na nie odbiorcy. Jednocześnie liczymy na to, że przedsięwzięcie nie będzie generować zbyt dużych kosztów. Jak osiągnąć ten cel? Kluczem do sukcesu wydaje się zrobienie wszystkiego, aby kurier za granicę nie był wybierany w przypadkowy sposób.

Czas dostawy i jego znaczenie

Wiele osób nie ukrywa swojego zdumienia, że mamy dwudziesty pierwszy wiek, a paczka za granicę tygodniami podążą do miejsca swojego przeznaczenia. I choć może się to wydawać co najmniej dziwne, niejednokrotnie musimy pogodzić się z tym, że wina leży po naszej stronie. Zwykle decydujemy się na tanie przesyłki międzynarodowe w przekonaniu, że udało nam się po prostu znaleźć okazyjną ofertę.

Niekiedy rzeczywiście tak właśnie się dzieje, częściej jednak okazuje się, że niska cena ma w sobie ukryty koszt długi czas dostawy. Firmy zwykle informują o tym, kiedy można spodziewać się paczki u jej odbiorcy. Potrafią być przy tym dość precyzyjne. Jeśli więc zapowiadają, że paczka do USA będzie podróżować kilka tygodni, najprawdopodobniej nie wybraliśmy szybkiego frachtu lotniczego, który oferował kurier za granicę.

Czy można obniżyć koszt przesyłki?

Jak już wspomniano, tanie przesyłki zagraniczne nie zawsze są finalnie tymi, które wywołują nasze zadowolenie. Nie oznacza to jednak, że musimy płacić dużo, aby liczyć na profesjonalną obsługę. Szukając tanich firm kurierskich warto interesować się choćby promocjami i kodami rabatowymi. Te pojawiają się stosunkowo często, aby przekonać do usług danej firmy nowych klientów. Pomocne może okazać się również związanie się z jedną firmą na dłużej. Wiele podmiotów wprowadza zniżki skierowane właśnie do ich stałych klientów, aby docenić ich wierność.