Uzyskanie recepty może być bardzo proste

Uzyskanie recepty może być bardzo proste

Większość wizyt u lekarza kończy się wypisaniem recepty. Jeszcze nie tak dawno odczytanie recepty odręcznie wypisanej przez lekarza sprawiało farmaceutom ogromne trudności. Obecnie lekarze mogą wypisywać e-recepty. Co więcej, niektóre przychodnie nastawione są tylko na obsługę online. Dostępna w nich opcja zamów receptę online cieszy się bardzo dużą popularnością.

Jak zamówić receptę bez wychodzenia z domu?

Zamów receptę online to czynność, która nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych umiejętności. Należy jedynie wejść na stronę przychodni, która obsługuje pacjentów online. Na jej stronie znajduje się kwestionariusz, który oczywiście należy wypełnić. Zastępuje on tradycyjny wywiad lekarski.

Pacjent powinien też wybrać schorzenie, z którym się boryka. Zamów receptę przez Internet to usługa, która jest bezpłatna. Opłata pobierana jest tylko za konsultację lekarską. Co więcej, usługa zamów receptę przez Internet to sposób na ominięcie kolejek w przychodni.

Jakie leki można otrzymać na receptę online?

E-receptę można otrzymać w bardzo łatwy sposób bez konieczności z domu. Wystarczy wybrać przychodnię i kliknąć w zakładkę zamów receptę online. Nie wychodząc z domu można otrzymać receptę między innymi na tabletki antykoncepcyjne i leki przeciwbólowe. Możliwe jest także przedłużenie recepty online.

Przedłużenie recepty online jest procedurą równie krótką i łatwą, jak zamówienie recepty przez Internet. Wystawioną w poradni online receptę można zrealizować w dowolnej aptece. Niezbędny do wykupienia leku kod przesyłany jest wiadomością SMS lub w formie e-maila z załącznikiem.