Wózki dla osób niepełnosprawnych

Wózki dla osób niepełnosprawnych

Osoby, które są z różnych powodów niesprawne motorycznie, nie skazane na spędzanie całych dni w swoim domu w pozycji leżącej. Wystarczy posiadać wózek inwalidzki, aby można się było przemieszczać nie tylko w domu czy mieszkaniu.

Wózek inwalidzki: jakie rodzaje są dostępne na rynku?

Wózek inwalidzki jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które stale lub czasowo są unieruchomione. Modeli wózków dla osób niepełnosprawnych jest dzisiaj naprawdę wiele. Ogólnie można je podzielić na wózki sterowane ręcznie oraz na wózki elektryczne. Z łatwością można kupić wózek inwalidzki przeznaczony dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Oba rodzaje wózków mają mnóstwo zalet. Ręcznie sterowany pozwala swobodnie poruszać się nie tylko po mieszkaniu. Można nim dotrzeć niemal wszędzie. Wymaga jednak dużej siły w rękach. Osoby z ograniczoną ruchomością kończyn górnych, które wybiorą ręczny wózek dla niepełnosprawnych przy przemieszczaniu się będą musiały liczyć na pomoc osób trzecich.

Wózek dla niepełnosprawnych: ręczny czy elektryczny?

Osoby z porażeniem mięśni powinny postawić na wózek rehabilitacyjny elektryczny. Wózek rehabilitacyjny z napędem elektrycznym nie jest jednak tani. Na szczęście można ubiegać się o dofinansowanie. Można kupić na przykład z dofinansowaniem z PFRON. Decydując się na wózek ortopedyczny elektryczny należy pamiętać, że wyjątkowy komfort zapewni model z regulowanym siedziskiem i oparciem. Wózek ortopedyczny można kupić w sklepie online ze sprzętem medycznym.