Czym jest bitcoin i gdzie można go kupić?

Czym jest bitcoin i gdzie można go kupić?

Wirtualne waluty pojawiły się w 2009 roku. Nie mają one fizycznej postaci i często określane są mianem kryptowalut. Najstarszą kryptowalutą jest bitcoin. Kurs bitcoin regularnie się zmienia wzbudzając skrajnie różne emocje.

Gdzie można kupić BTC?

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest bitcoin. Jest to pierwsza kryptowaluta, która istnieje dzięki Satoshi Nakamoto. Bitcoin (w skrócie nazywany BTC) bardzo szybko zaczął cieszyć się dużą popularnością. Możliwościami jego nabycia także dzisiaj interesuje się wiele osób.

BTC jest walutą dostępną w dwóch miejscach. Jedno z nich to kantor bitcoin, drugim jest giełda bitcoin. Kantor bitcoin jest polecany przede wszystkim tym osobom, które dopiero dowiedziały się co to jest bitcoin i kupując BTC po raz pierwszy. Cechą charakterystyczną transakcji, w których pośredniczy kantor bitcoin jest to, że kurs bitcoin ustalany jest przez właściciela. Osoby, które mają już pewne doświadczenie z kryptowalutami mogą postawić na giełdę. Zarówno giełda bitcoin, jak i kantor bitcoin działają w wirtualnej przestrzeni.

Jak dobrze je wybrać?

Giełda kryptowalut działa podobnie do tradycyjnej giełdy papierów wartościowych. Do wyboru jest obecnie wiele miejsc. Giełda bitcoin powinna zapewniać bezpieczeństwo transakcji i być prosta w obsłudze. Z tych największych korzysta się intuicyjnie. Nie wymaga to żadnych specjalnych umiejętności. Kantor bitcoin zapewnia dużą anonimowość. Osób zainteresowanych kryptowalutami jest coraz więcej. Przyczynia się do tego bardzo wysoki w ostatnim czasie kurs bitcoin.