Efektowne i trwałe płytki w łazience

Efektowne i trwałe płytki w łazience

Wśród materiałów wykończeniowych do łazienek znajdują się płytki ceramiczne. Są one wybierane wyjątkowo często zarówno na ściany, jak i na podłogi. Ich popularność nie jest przypadkowa. Ogromny wybór kolorów, wzorów i rozmiarów sprawia, że płytki ceramiczne pasują do wszystkich stylów wnętrzarskich. Są ponadto trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Jakie płytki na ścianie w łazience będą najlepsze?

Wśród płytek ceramicznych wyróżnić można między innymi glazurę. Są to płytki ceramiczne wyjątkowo dekoracyjne, ale podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też glazura to płytki do łazienki, które można wykorzystać wyłącznie na ścianach. Obecnie do powszechnie wykorzystywanych płytek do łazienki zalicza się gres. Jest on znacznie twardszy, a więc bardziej odporny na uszkodzenia niż glazura. Gres jest bardzo uniwersalny. Można układać go na ścianach i podłogach.

Jakie powinny być dobre płytki?

Łazienka jest pomieszczeniem narażonym na codzienny kontakt z wodą. Dlatego też płytki do łazienki powinny mieć małą nasiąkliwość. Wybierając płytki do łazienki na podłogę warto też wybrać te, które posiadają antypoślizgowe wykończenie.

W sprzedaży znajdują się dzisiaj płytki  łazienkowe bardzo zróżnicowane pod względem wymiarów. W każdej łazience sprawdzą się płytki łazienkowe o wymiarach np. 25×40 cm. Producenci proponują także płytki łazienkowe wielkoformatowe o bardzo dużych rozmiarach. Płytki wielkoformatowe układa się bez fug. Efekt, który można osiągnąć wykorzystując te płytki jest oszałamiający.